Náš příběh

Pure Food Norway AS jsme založili v roce 2014 s vizí podporovat zdravý životní styl prostřednictvím vývoje a výroby kvalitních potravin s ohledem na udržitelnost životního prostředí. Naše produkty kombinují kvalitní suroviny s bohatým obsahem živin a bioaktivních látek, které jsou klíčem k podpoře lidského zdraví.

Stravování vnímáme nejen jako základní lidskou potřebu, ale také jako faktor, který má významný dopad na naše zdraví a životní prostředí. V našich produktech se snažíme skloubit tyto aspekty, respektujeme přitom přírodu a využíváme moderní vědu a technologie.

Náš příběh začal v roce 2011, kdy se setkali tři nadšenci zdravého životního stylu  - Ladislav, Øystein a Ivar. Ladislavova práce v oblasti výroby zeleninových klíčků a výhonků a jejich zpracování, zejména s využitím sulforafanu, přilákala pozornost jeho budoucích partnerů. Společně založili Pure Food Norway s cílem přinést na trh inovativní a zdravé produkty.

Dnes nabízíme širokou škálu produktů, včetně lyofilizovaných zeleninových klíčků, výhonků a doplňků stravy založených na sulforafanu. Zásadní pro nás je zachování vysokého obsahu nutričních hodnot během výrobního procesu, což zajišťujeme pečlivě kontrolovaným výrobním procesem od klíčení semen až po lyofilizaci.

Ačkoliv má naše firma sídlo v Norsku, významná část našeho výzkumu a vývoje probíhá v České republice ve spolupráci s předními českými vědci. Díky pobočkám v Estonsku, Hong Kongu a Singapuru naše produkty oslovují zákazníky po celém světě.

Ladislav Jilek, Øystein Langerud, Ivar Jørgen Bjoner, Bernt Olderskog, Irina Sokolova

Naše filozofie Velvære

V Pure Food Norway se řídíme filozofií Velvære, která klade důraz na celkovou kvalitu
života. Velvære představuje stav, kdy je jedinec v harmonii jak fyzicky, tak psychicky. Naše produkty jsou pečlivě navrženy tak, aby podporovaly tuto rovnováhu. Věříme, že správná výživa je nejen základem dobrého zdraví, ale také klíčem k dosažení tohoto harmonického stavu, spojujícího fyzickou a duševní pohodu.

Udržitelnost – Odpovědný přístup k životnímu prostředí a komunitě

Ceníme si toho, že firma vznikla v Norsku, v zemi s nesmírnou přírodní krásou a hlubokou historií. Plně si uvědomujeme hodnotu naší planety v kontextu celosvětových environmentálních, socioekonomických a zdravotních výzev.

Jídlo není pouze základní fyziologickou potřebou člověka. V kontextu Maslowovy hierarchie potřeb je dostupnost a kvalita potravin základem pro naplnění vyšších životních potřeb. Kromě naplnění základních životních potřeb může strava přinášet radost, zdraví, ale i nemoc. Nedostatek kvalitních potravin má potenciální důsledky pro celou společnost. Proto si uvědomujeme, že náš výběr potravin a způsob jejich zpracování má zásadní dopad na naši planetu.

Věříme, že:

  • V kombinaci s vědeckým přístupem, technologiemi a etickými standardy můžeme vyrábět potraviny v harmonii s přírodou a komunitou kolem nás.
  • Pečlivým výběrem surovin a optimálním složením našich produktů dokážeme nabídnout chutné a zdravé potraviny, které mohou skutečně přispět k lepšímu zdraví.
  • Díky pěstování v ekologickém režimu a zpracování moderními technologiemi si naše produkty zachovávají maximální množství důležitých látek, a to s minimálním dopadem na životní prostředí.

Naše zeleninové klíčky a výhonky pěstujeme v kontrolovaných podmínkách bez použití chemikálií, což nám zaručuje vysokou kvalitu a udržitelnost. V celém výrobním procesu se opíráme o obnovitelné zdroje energie, což minimalizuje naši ekologickou stopu.

Neustále hledáme způsoby, jak vylepšit naše postupy a přinášet lepší produkty. Vytvořit rovnováhu mezi ekologickou a ekonomickou udržitelností při zachování přijatelné ceny pro naše zákazníky je výzva, kterou přijímáme s elánem a zodpovědností.